Pranie wykładzin Warszawa

Oferujemy profesjonalne pranie wykładzin – tanio, ale skutecznie. Działamy na terenie miasta Warszawa i okolic. W swojej pracy stosujemy dwie metody prania wykładzin, dywanów oraz tapicerki: na mokro i na sucho.

Pranie wykładzin na mokro

Pranie wykładzin na mokro w Warszawie czyli pranie ekstrakcyjne jest najbardziej popularną i najbardziej skuteczną metodą usuwania zabrudzeń z wykładzin. Wykonywane jest w kilku etapach. Przed przystąpieniem do prania sprawdzamy rodzaj materiału, z którego wykonana jest wykładzina (surowiec naturalny czy syntetyczny), oceniamy jej stan (zużycie, poziom zabrudzenia) i wtedy dobieramy odpowiednie proporcje oraz rodzaj chemii. Następnie przygotowujemy pomieszczenia. Przestawiamy lub wynosimy lekkie meble, krzesła oraz inne przeszkadzające przedmioty, które po wypraniu odstawiamy na swoje miejsce. Dokładnie odkurzamy wykładzinę i punktowo usuwamy plamy. Po tej czynności rozpylamy preparat, który wstępnie rozpuszcza brud (tzw. prespray). Po upływie kilku minut mechanicznie wcieramy preparat w runo wykładziny i kilkakrotnie, ekstrakcyjnie płuczemy. Po wyschnięciu (24-48 godzin) wykładzina jest czysta, pachnąca i gotowa do użycia. Metoda ta to tzw. czyszczenie dogłębne, które ma za zadanie doczyszczenie wykładziny i przywrócenie jej wyglądu zbliżonego do pierwotnego. Czyszczenie dogłębne jest niezbędne raz na jakiś czas (zazwyczaj co 12 – 18 miesięcy) a zbyt długie zwlekanie z jego wykonaniem grozi trwałym uszkodzeniem wykładziny. Po upraniu, na życzenie klienta, możemy wykonać impregnację wykładziny, czyli jej zabezpieczenie przed ponownym zabrudzeniem.

Pranie wykładzin
Pranie wykładzin na sucho

Pierzemy wykładziny najtaniej w Warszawie!

Pranie wykładzin na sucho to metoda szczególnie polecana do welurowych wykładzin hotelowych, pensjonatów, restauracji, kin itp. Do czyszczenia na sucho wykorzystujemy wiórki, które za pomocą walcowej maszyny wcieramy w runo wykładziny. Zużyte wiórki, które zebrały brud odsysamy odkurzaczem o dużej sile wchłaniania, jednocześnie rozczesując włókna wykładziny. Czyszczenie wykładzin i dywanów tą metodą może odbywać się w godzinach pracy, ponieważ poziom hałasu jest minimalny, a wejść na czyszczoną powierzchnię możemy zaraz po skończonym praniu a nawet w trakcie jego trwania. Musimy pamiętać jednak o tym, że jest to metoda pielęgnacyjna i służy do czyszczenia powierzchniowego. Jeżeli wykładzina jest w widoczny sposób zabrudzona i ma dużo plam to znaczy, że przegapiliśmy odpowiedni moment na jej zastosowanie. Wówczas należy zastosować pranie ekstrakcyjne.

Chcesz zlecić usługę? Masz pytanie?