Pranie wykładzin Warszawa

Oferujemy profesjonalne pranie wykładzin – tanio, ale skutecznie. Działamy na terenie miasta Warszawa i okolic. W swojej pracy stosujemy dwie metody prania wykładzin, dywanów oraz tapicerki: na mokro i na sucho.

Pranie wykładzin na mokro

Pranie wykładzin na mokro w Warszawie czyli pranie ekstrakcyjne jest najbardziej popularną i najbardziej skuteczną metodą usuwania zabrudzeń z wykładzin. Wykonywane jest w kilku etapach. Przed przystąpieniem do prania sprawdzamy rodzaj materiału, z którego wykonana jest wykładzina (surowiec naturalny czy syntetyczny), oceniamy jej stan (zużycie, poziom zabrudzenia) i wtedy dobieramy odpowiednie proporcje oraz rodzaj chemii. Następnie przygotowujemy pomieszczenia. Przestawiamy lub wynosimy lekkie meble, krzesła oraz inne przeszkadzające przedmioty, które po wypraniu odstawiamy na swoje miejsce. Dokładnie odkurzamy wykładzinę i punktowo usuwamy plamy. Po tej czynności rozpylamy preparat, który wstępnie rozpuszcza brud (tzw. prespray). Po upływie kilku minut mechanicznie wcieramy preparat w runo wykładziny i kilkakrotnie, ekstrakcyjnie płuczemy. Po wyschnięciu (24-48 godzin) wykładzina jest czysta, pachnąca i gotowa do użycia. Metoda ta to tzw. czyszczenie dogłębne, które ma za zadanie doczyszczenie wykładziny i przywrócenie jej wyglądu zbliżonego do pierwotnego. Czyszczenie dogłębne jest niezbędne raz na jakiś czas (zazwyczaj co 12 – 18 miesięcy) a zbyt długie zwlekanie z jego wykonaniem grozi trwałym uszkodzeniem wykładziny. Po upraniu, na życzenie klienta, możemy wykonać impregnację wykładziny, czyli jej zabezpieczenie przed ponownym zabrudzeniem.

Pranie wykładzin
Pranie wykładzin na sucho

Pierzemy wykładziny najtaniej w Warszawie!

Pranie wykładzin na sucho to metoda szczególnie polecana do welurowych wykładzin hotelowych, pensjonatów, restauracji, kin itp. Do czyszczenia na sucho wykorzystujemy wiórki, które za pomocą walcowej maszyny wcieramy w runo wykładziny. Zużyte wiórki, które zebrały brud odsysamy odkurzaczem o dużej sile wchłaniania, jednocześnie rozczesując włókna wykładziny. Czyszczenie wykładzin i dywanów tą metodą może odbywać się w godzinach pracy, ponieważ poziom hałasu jest minimalny, a wejść na czyszczoną powierzchnię możemy zaraz po skończonym praniu a nawet w trakcie jego trwania. Musimy pamiętać jednak o tym, że jest to metoda pielęgnacyjna i służy do czyszczenia powierzchniowego. Jeżeli wykładzina jest w widoczny sposób zabrudzona i ma dużo plam to znaczy, że przegapiliśmy odpowiedni moment na jej zastosowanie. Wówczas należy zastosować pranie ekstrakcyjne.

Chcesz zlecić usługę? Masz pytanie?

Korzyści płynące z prania wykładziny

Pranie wykładzin to nie tylko poprawa estetyki pomieszczenia, ale także szeroko pojęte korzyści zdrowotne. W runie i na jego powierzchni mogą gromadzić się roztocza oraz inne alergeny, których skutecznie pozbędziemy się, czyszcząc regularnie wykładziny lub dywany. Dodatkowo ten zabieg przedłuża żywotność materiału i usuwa wszelkie zanieczyszczenia czy plamy, które pozostawione na dłużej mogłyby wniknąć w strukturę włosia. Wówczas pozbycie się ich byłoby utrudnione lub wręcz niemożliwe. Zachęcamy do skorzystania z usługi prania wykładzin mieszkańców Warszawy i nie tylko.

Pranie wykładzin – Szybka reakcja na brudną wykładzinę

Jeżeli zdarzyło Ci się zabrudzić wykładzinę lub dywan, należy szybko przejść do działania, aby ograniczyć szkody. Na początek wszelkiego rodzaju pozostałości z kawy, wina oraz innych napojów odsącz suchą ściereczką, a pozostałości po jedzeniu dokładnie zbierz. Taką plamę dobrze zasypać sodą oczyszczoną i dodać sok z cytryny. W ten sposób reakcja chemiczna wyprze nieczystości na powierzchnię, skąd łatwiej je będzie usunąć. Ten domowy sposób sprawdza się doskonale, ale jeśli masz dostępną dedykowaną chemię do dywanów, to warto z niej skorzystać i postępować zgodnie z instrukcją na opakowaniu. Trudne do usunięcia plamy powstałe z roztopionego wosku można zlikwidować przy użyciu pergaminu i ciepłego żelazka, natomiast gumę do żucia wystarczy potraktować kostką lodu, a następnie odkleić. Jeżeli wszystkie sposoby zawiodły, to tanie pranie wykładzin polecamy zlecić naszej firmie, która działa na terenie miasta Warszawa oraz jego okolic. Dobierzemy odpowiednie środki piorące i sprawmy, że wykładzina znów będzie wyglądała jak nowa.

Profesjonalne pranie wykładzin Warszawa – korzyści

Wykładziny często są narażone na różnego rodzaju zabrudzenia. Wiele z nich usuniesz bez problemu, ale są też plamy trudne do zebrania. Jeśli nie wiesz, jak sobie z nimi poradzić skontaktuj się z nami. Wykonujemy pranie wykładzin w Warszawie tanio i profesjonalnie. Dopasujemy metodę czyszczenia do rodzaju podłoża i typu zabrudzenia. Oferujemy mycie u Ciebie w domu zarówno na sucho, jak i na mokro. Zapewniamy usługi bezpieczne dla zdrowia. Środki czyszczące, których używamy nie są zanadto szkodliwe i można bezpiecznie przebywać w pokoju zaraz po skończeniu przez nas pracy. Dojeżdżamy na pranie wykładzin na terenie miasta Warszawa, w którym zapewniamy naszym klientom bezpieczniejsze otoczenie w ich mieszkaniach. Bezpieczeństwo naszych produktów to tylko jeden z plusów czyszczenia. Brudna wykładzina niesie ze sobą zagrożenie namnażania bakterii, a także grzybów. Mogą one przyczyniać się do rozwoju alergii. Są szczególnie niebezpieczne dla dzieci, które często bawią się na podłodze. Zlecając nam pranie wykładzin w Warszawie zwiększasz bezpieczeństwo swoje i swojej rodziny. Nasze usługi wykonujemy na wysokim poziomie, a wykładzinę pozostawiamy czystą i odświeżoną. Po czyszczeniu wygląda ona doskonale. Jej czystość jest wyraźnie widoczna. Zachwycisz się tym Ty i Twoi goście, którzy będą przebywać w pomieszczeniu z przyjemnością. Oddając pranie wykładzin w ręce, które zrobią to tanio w Warszawie – czyli nasze – zyskujesz wiele. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług.